Week 9
Saturday, Oct. 24
Frontier Athletic Conference (FAC)
Clermont Northeastern 20, Hillsboro 22 (Regular Season)
McClain 6, East Clinton 21 (Regular Season)

Scioto Valley Conference (SVC)
Paint Valley 7, Mechanicsburg 55 (Playoff)
Minster 0, Adena 28 (Playoff)
Unioto 62, Madison-Plains 64 (4OT) (Regular Season)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Bethel-Tate 20, Clinton-Massie 56 (Playoff)
Shawnee 23,
Blanchester 6 (Playoff)
Wilmington 48,
Batavia 8 (Regular Season)

Tri-Valley Conference (TVC)
Nelsonville-York 28, Fairland 30 (Playoff)
McClain 6, East Clinton 21 (Regular Season)
Clermont Northeastern 20, Hillsboro 22 (Regular Season)

Southern Ohio Conference (SOC)
Valley 14, Barnesville 40 (Playoff)
Archbishop McNicholas 13, Waverly 34 (Playoff)
Bishop Ready 21, Wheelersburg 31 (Playoff)
Notre Dame 38
, Fairfield Christian 13 (Regular Season)

Ohio Valley Conference (OVC)
Loudonville 28, Coal Grove 35 (Playoff)
Nelsonville-York 28, Fairland 30 (Playoff)
Gallia Academy 40, Meadowbrook 58 (Playoff)
Johnstown-Monroe 0, Ironton 42 (Playoff)

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Little Miami 14, West Clermont 20 (Playoff)
Turpin 0, Kings 17 (Playoff)
Edgewood 6, Winton Woods 34 (Playoff)

Mid-State League
Bishop Ready 21, Wheelersburg 31 (Playoff)
Carrollton 0, Bloom-Carroll 35 (Playoff)
Harvest Prep 20
, Columbus Academy 17 (Playoff)
Liberty Union 7, Ridgewood 43 (Playoff)
Notre Dame 38
, Fairfield Christian 13 (Regular Season)
Fairfield Union 45
, Utica 6 (Regular Season)
Fisher Catholic 24,
Grandview Heights 23 (Regular Season)
Southeastern Local 20, Worthington Christian 21 (Regular Season)
Bexley 21,
KIPP Columbus 20 (Regular Season)

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop McNicholas 13, Waverly 34 (Playoff)
Elder 28, St. Xavier 56 (Playoff)
Tippecanoe 14, Badin 35 (Playoff)
Archbishop Alter 42,
Trotwood-Madison 0 (Playoff)
Elida 13,
Bishop Fenwick 6 (OT) (Regular Season)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Covington 20, West Jefferson 55 (Playoff)
Greenon 19, Roger Bacon 41 (Playoff)
Northeastern 49, Arcanum 17
(Regular Season)
Unioto 62, Madison-Plains 64 (4OT) (Regular Season)
Buckeye Central 8, Triad 37 (Regular Season)
Greeneview 28,
Northwestern 14 (Regular Season)
Southeastern Local 20, Worthington Christian 21 (Regular Season)
Bradford at Cedarville (Regular Season) (Canceled)

Central Buckeye Conference (CBC)
Shawnee 23,
Blanchester 6 (Playoff)
North Union 28,
Liberty-Benton 7 (Playoff)
London 0, Jonathan Alder 14 (Playoff)
Graham 14, Wyoming 34 (Playoff)
Greeneview 28,
Northwestern 14 (Regular Season)

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Edgewood 6, Winton Woods 34 (Playoff)
Harrison 9, Oak Hills 35 (Regular Season)
Withrow 13, Northwest 31 (Regular Season)
Fairborn at Talawanda (Regular Season) (Canceled)

Friday, Oct. 23
Frontier Athletic Conference (FAC)
Clermont Northeastern at Hillsboro (Regular Season) (Game suspended until Oct. 24)
McClain at East Clinton (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)

Scioto Valley Conference (SVC)
Unioto at Madison-Plains (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Eastern Beaver 22, Zane Trace 41 (Regular Season)
South Point 0, Huntington 13 (Regular Season)
Northwest 14, Piketon 20 (Regular Season)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Ross 48,
New Richmond 12 (Playoff)
McClain at East Clinton (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Clermont Northeastern at Hillsboro (Regular Season) (Game suspended until Oct. 24)
Dayton Christian at Williamsburg (Regular Season) (Canceled)

Tri-Valley Conference (TVC)
Eastern Reedsville 13, River 49 (Playoff)
Berne Union 14, Trimble 35 (Playoff)
Meigs 48
, Southern 13 (Regular Season)
South Gallia 0, Sciotoville East 16 (Regular Season)
Caldwell 22,
Waterford 19 (Regular Season)
Grove City Christian at Federal Hocking (Regular Season) (Canceled)

Southern Ohio Conference (SOC)
Eastern Beaver 22, Zane Trace 41 (Regular Season)
Northwest 14, Piketon 20 (Regular Season)
Notre Dame at Fairfield Christian (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Portsmouth West 37,
Portsmouth 24 (Regular Season)
South Gallia 0, Sciotoville East 16 (Regular Season)

Ohio Valley Conference (OVC)
Portsmouth West 37,
Portsmouth 24 (Regular Season)
South Point 0, Huntington 13 (Regular Season)

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Anderson 29,
Piqua 22 (Playoff)
Turpin at Kings (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Lebanon 28, Milford 34 (Playoff)
Edgewood at Winton Woods (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Loveland at Walnut Hills (Regular Season (Canceled)

Mid-State League
Berne Union 14, Trimble 35 (Playoff)
Logan Elm 20,
Amanda-Clearcreek 13 (Regular Season)
Bexley at KIPP Columbus (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Bishop Rosecrans 14, West Muskingum 54 (Regular Season)
Buckeye Valley 6, Caledonia River Valley 28 (Regular Season)
Notre Dame at Fairfield Christian (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Fairfield Union at Utica (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
 Grove City Christian at Fairbanks (Regular Season) (Canceled)
Teays Valley 0, Lancaster 24 (Regular Season)
Southeastern Local at Worthington Christian (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop Alter at Trotwood-Madison (Playoff)
Tippecanoe at Badin (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Stebbins 0, La Salle 49 (Playoff)
Elida at Bishop Fenwick (Regular Season)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Grove City Christian at Fairbanks (Regular Season) (Canceled)
Buckeye Central at Triad (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Dohn Community 0, West Liberty-Salem 36 (Regular Season)
Catholic Central at Vanlue (Regular Season) (Canceled)
Greeneview at Northwestern (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Unioto at Madison-Plains (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Southeastern Local at Worthington Christian (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)

Central Buckeye Conference (CBC)
London at Jonathan Alder (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Graham at Wyoming (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Urbana at Bellefontaine (Regular Season) (Canceled)
Benjamin Logan 6, Allen East 43 (Regular Season)
Anna 27,
Indian Lake 0 (Regular Season)
Greeneview at Northwestern (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Edgewood at Winton Woods (Playoff) (Postponed until Oct. 24)
Ross 48, New Richmond 12 (Playoff)
Harrison at Oak Hills (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)
Withrow at Northwest (Regular Season) (Postponed until Oct. 24)

Independent:
Manchester 24,
North Adams (club) 12
Maysville 13, Logan 26

• • •

Week 8
Saturday, Oct. 17
Scioto Valley Conference (SVC)
Greeneview 7, Paint Valley 42 (Playoff)
Unioto 0, Archbishop McNicholas 27 (Playoff)
Parkway 0, Adena 37 (Playoff)
Piketon 8, Harvest Prep 41 (Playoff)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Thurgood Marshall 6, Clinton-Massie 63 (Playoff)
Madison-Plains 33, Blanchester 55 (Playoff)
Bethel-Tate 22, Waynesville 17 (Playoff)

Tri-Valley Conference (TVC)
Belpre 0, Fort Frye 54 (Playoff)
Symmes Valley 6, Nelsonville-York 41 (Playoff)
Vinton County 8, Gallia Academy 46 (Playoff)
Wellston 6, Johnstown-Monroe 31 (Playoff)

Southern Ohio Conference (SOC)
Northwest 3, Bishop Ready 52 (Playoff)
Oak Hill 7, Ridgewood 49 (Playoff)
Portsmouth West 13, Wheelersburg 47 (Playoff)
Symmes Valley 6, Nelsonville-York 41 (Playoff)
Valley 27, Worthington Christian 21 (Playoff)
Norwood 14, Waverly 62 (Playoff)

Ohio Valley Conference (OVC)
Coal Grove 41
, Shenandoah 38 (Playoff)
Rock Hill 7, Fairland 41 (Playoff)
Vinton County 8, Gallia Academy 46 (Playoff)
New Lexington 3, Ironton 49 (Playoff)
Portsmouth 34, Marietta 28 (Regular Season)

Mid-State League
Amanda-Clearcreek 7, Liberty Union 31 (Playoff)
Northwest 3, Bishop Ready 52 (Playoff)
Indian Valley at Bloom-Carroll (Playoff) (Canceled)
Coshocton 21, Columbus Academy 45 (Playoff)
Piketon 8, Harvest Prep 41 (Playoff)
Logan Elm 14, Licking Valley 21 (Playoff)
Valley 27, Worthington Christian 21 (Playoff)
Bishop Rosecrans 19, Catholic Central 35 (Regular Season)
Buckeye Valley 6, Elida 14 (Regular Season)

Greater Catholic League (GCL)
Unioto 0, Archbishop McNicholas 27 (Playoff)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Fairbanks 7, Fort Recovery 63 (Playoff)
Deer Park 0, Mechanicsburg 34 (Playoff)
Triad 6, Coldwater 37 (Playoff)
West Jefferson 36, Anna 35 (Playoff)
West Liberty-Salem 0, Mariemont 25 (Playoff)
Greeneview 7, Paint Valley 42 (Playoff)
Greenon 30, Taft 28 (Playoff)
Madison-Plains 33, Blanchester 55 (Playoff)
Ridgedale 12, Catholic Central 41 (Regular Season)

Central Buckeye Conference (CBC)
Madison 0, Shawnee 34 (Playoff)
Eaton 14, Graham 28 (Playoff)
Wynford 15, Indian Lake 2 (Playoff)
Genoa Area 7, North Union 35 (Playoff)
Northridge 18, Northwestern 35 (Regular Season)

Friday, Oct. 16
Frontier Athletic Conference (FAC)
East Clinton 28,
Hillsboro 7 (Regular Season)
Shroder at McClain (Regular Season) (Canceled)
Tri-Valley 14,
Jackson 12 (Playoff)
Miami Trace 7, London 41 (Playoff)

Scioto Valley Conference (SVC)
South Point 7, Zane Trace 56 (Regular Season) 
Huntington 27, River Valley 47 (Regular Season)
Alexander 34, Southeastern 22 (Regular Season)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Western Brown 14, Bishop Hartley 65 (Playoff)
Fayetteville 25, New Miami 40 (Playoff)
Goshen 20, New Richmond 38 (Playoff)
Wilmington at DeSales (Playoff) (Canceled)
East Clinton 28, Hillsboro 7
(Regular Season)
Clermont Northeastern 14, Batavia 54 (Regular Season)
St. Bernard-Elmwood Place 38, Williamsburg 27 (Regular Season)

Tri-Valley Conference (TVC)
Eastern Reedsville 26
, Caldwell 14 (Playoff)
Monroe Central 26, Trimble 47 (Playoff)
Waterford 6, River 7 (Playoff)
Alexander 34, Southeastern 22 (Regular Season)
Huntington 27, River Valley 47 (Regular Season)
Bridgeport 28, Southern 21 (Regular Season)
South Gallia at Federal Hocking (Regular Season) (Canceled)

Southern Ohio Conference (SOC)
Berne Union 28
, Eastern Beaver 22 (Playoff)

Ohio Valley Conference (OVC)
South Point 7, Zane Trace 56 (Regular Season) 

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Teays Valley 14, Anderson 52 (Playoff)
Talawanda 7, Kings 42 (Playoff)
Little Miami 14, La Salle 42 (Playoff)
Withrow 6, Turpin 23 (Playoff)
Xenia 13, Winton Woods 28 (Playoff)
Loveland 21, Milford 54 (Regular Season)
Lebanon 42, Miamisburg 21 (Regular Season)
West Clermont 21, Walnut Hills 14 (Regular Season)

Mid-State League (MSL)
Grove City Christian 7, St. Henry 47 (Playoff)
Hamilton Township 21, Bishop Watterson 39 (Playoff)
Teays Valley 14, Anderson 52 (Playoff)
Berne Union 28, Eastern Beaver 22 (Regular Season)
Grandview Heights 0, Bexley 27 (Regular Season)
Fairfield Union 35, Circleville 14 (Regular Season)
Fairfield Christian 21, Miller 20 (Regular Season)

Greater Catholic League (GCL)
Dunbar 13, Archbishop Alter 35 (Playoff)
Carroll 7, Trotwood-Madison 28 (Playoff)
Chaminade Julienne 0, Bellbrook 58 (Playoff)
Elder 26, Princeton 21 (Playoff)
Little Miami 14, La Salle 42 (Playoff)
Archbishop Moeller 14, St. Xavier 45 (Playoff)
Wapakoneta at Badin (Playoff) (Canceled)
Aiken 12, Bishop Fenwick 19 (Regular Season)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Cedarville 0, Marion Local 56 (Playoff)
Northeastern 52, Bradford 6 (Regular Season)
Southeastern Local 7, New Bremen 52 (Playoff)

Central Buckeye Conference (CBC)
Zanesville 0, Jonathan Alder 35 (Playoff)
Miami Trace 7, London 41 (Playoff)
Urbana 0, Tecumseh 43 (Regular Season)
Jay County (Ind.) at Benjamin Logan (Regular Season) (Canceled)

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Harrison 7, Piqua 42 (Playoff)
Mount Healthy 6, Tippecanoe 11 (Playoff)
Talawanda 7, Kings 42 (Playoff)
Monroe 14, Ross 52 (Playoff)
Troy at Edgewood (Playoff) (Canceled)

Independent
Dayton Christian at Manchester (Regular Season) (Canceled)
Columbus East 6, Logan 50 (Regular Season)

• • •

Week 7
Saturday, Oct. 10
Frontier Athletic Conference (FAC)
Hillsboro 14, Unioto 42 (Playoff)
McClain 10, Milton-Union 36 (Playoff)
Thurgood Marshall 41, Washington 28 (Playoff)

Scioto Valley Conference (SVC)
Hillsboro 14, Unioto 42 (Playoff)
Westfall 6, New Lexington 41 (Playoff)
Zane Trace 8, Coshocton 39 (Playoff)
Southeastern 14, Symmes Valley 36 (Playoff)
Piketon 53, Minford 51 (Playoff)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
East Clinton 25, Madison-Plains 58 (Playoff)
Clermont Northeastern 6, Preble Shawnee 45 (Playoff)
Batavia 28, Oakwood 44 (Playoff)
Urbana 14, Bethel-Tate 54 (Playoff)

Tri-Valley Conference (TVC)
Meigs 8, Oak Hill 42 (Playoff)
Union Local 20, Vinton County 33 (Playoff)
South Point 8, Wellston 42 (Playoff)

Southern Ohio Conference (SOC)
Northwest 21
, Portsmouth 20 (Playoff)
Meigs 8, Oak Hill 42 (Playoff)
Portsmouth West 34, Chesapeake 14 (Playoff)
Piketon 53, Minford 51 (Playoff)
Southeastern 14, Symmes Valley 36 (Playoff)
Northridge 13, Valley 34 (Playoff)

Ohio Valley Conference (OVC)
Portsmouth West 34
, Chesapeake 14 (Playoff)
Grandview Heights 6, Coal Grove 57 (Playoff)
Northwest 21, Portsmouth 20 (Playoff)
Crooksville 10, Rock Hill 26 (Playoff)
South Point 8, Wellston 42 (Playoff)

Mid-State League
Amanda-Clearcreek 43
, Morgan 24 (Playoff)
Bexley 0, Carrollton 48 (Playoff)
Circleville 22, John Glenn 41 (Playoff)
Fairfield Union 7, Heath 44 (Playoff)
Grandview Heights 6, Coal Grove 57 (Playoff)
Logan Elm 48, Lakewood 0 (Playoff)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Northeastern 14, Deer Park 31 (Playoff)
Triad 42, National Trail 7 (Playoff)
East Clinton 25, Madison-Plains 58 (Playoff)

Central Buckeye Conference (CBC)
Pleasant 35
, Benjamin Logan 13 (Playoff)
Willard 12, Indian Lake 37 (Playoff)
Fostoria 0, North Union 48 (Playoff)
Northwestern 6, Taylor 49 (Playoff)
Urbana 14, Bethel-Tate 54 (Playoff)

Friday, Oct. 9
Frontier Athletic Conference (FAC)
Miami Trace 27,
Chillicothe 14 (Playoff)

Scioto Valley Conference (SVC)
Huntington 31, Dayton Christian 34 (Regular Season)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Athens 12, Western Brown 42 (Playoff)
Marietta 14, Wilmington 56 (Playoff)
Goshen 37,
Hughes 14 (Playoff)

Tri-Valley Conference (TVC)
Belpre 19
, Alexander 14 (Regular Season)
Athens 12, Western Brown 42 (Playoff)
Green 40, Federal Hocking 14 (Regular Season)
River Valley 39, South Gallia 8 (Regular Season)
Southern 57, Beallsville 25 (Regular Season)
Miller 0, Waterford 49 (Playoff)
Sciotoville East at Eastern Reedsville (Playoff) (Canceled)

Southern Ohio Conference (SOC)
Green 40,
Federal Hocking 14 (Regular Season)
Notre Dame at Conotton Valley (Playoff) (Canceled)
Sciotoville East at Eastern Reedsville (Playoff) (Canceled)

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Withrow 18, Anderson 52 (Regular Season)
Lebanon 16, Mason 34 (Playoff)
Loveland 40, Little Miami 48 (Playoff)
Milford 7, Colerain 38 (Playoff)
Walnut Hills 13, St. Xavier 49 (Playoff)
West Clermont 0, Lakota West 44 (Playoff)

Mid-State League
Bishop Rosecrans 6, Berne Union 64 (Playoff)
Buckeye Valley 8, Zanesville 30 (Playoff)
Fairfield Christian 13, Frontier 54 (Playoff)
Fisher Catholic 43, Cardington-Lincoln 68 (Playoff)
Beechcroft 16, Hamilton Township 50 (Playoff)
Miller 0, Waterford 49 (Playoff)
Briggs 0, Teays Valley 68 (Playoff)

Greater Catholic League (GCL)
Carroll 42
, Celina 39 (Playoff)
Northwest 28, Chaminade Julienne 31 (Playoff)
Bishop Fenwick 7, Mount Healthy 40 (Playoff)
Fairfield 39, Elder 42 (Playoff)
Archbishop Moeller 43, Hamilton 27 (Playoff)
Walnut Hills 13, St. Xavier 49 (Playoff)

Ohio Heritage Conference (OHC)
Bradford 26, Catholic Central 23 (Regular Season)
Mississinawa Valley 6, Cedarville 35 (Regular Season)
Southeastern Local 21, Lehman Catholic 19 (Playoff)

Central Buckeye Conference (CBC)
Bellefontaine 18, Columbus South 44 (Playoff)
Xenia 18, Tecumseh 0 (Playoff)

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Columbus West 12, Edgewood 62 (Playoff)
Lima Senior 28, Harrison 32 (Playoff)
Bishop Fenwick 7, Mount Healthy 40 (Playoff)
Northwest 28, Chaminade Julienne 31 (Playoff)
Belmont 13, Talawanda 56 (Playoff)

Independent
Logan 0, Big Walnut 62 (Playoff)
Manchester at Lockland (Playoff) (Canceled)

• • •

Week 6
Saturday, Oct. 3
Tri-Valley Conference (TVC)
River Valley 39,
Bridgeport 22

Mid-State League
Miller 0, Fisher Catholic 17

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop McNicholas 7, Badin 10
St. Ignatius 37, St. Xavier 62

Friday, Oct. 2
Frontier Athletic Conference (FAC)
McClain 16, Hillsboro 21
Jackson 27, Chillicothe 30 (2OT)
Miami Trace 33, Washington 38

Scioto Valley Conference (SVC)
Paint Valley 40,
Southeastern 0
Unioto 41,
Westfall 30
Zane Trace 0, Adena 46
Huntington 6, Piketon 48

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Western Brown 47
, Batavia 20
Wilmington 21, Clinton-Massie 56
Blanchester 28
, East Clinton 14
Fayetteville 12, Bethel-Tate 41
Williamsburg 0, Clermont Northeastern 21
New Richmond 6, Goshen 24

Tri-Valley Conference (TVC)
Meigs 12,
Alexander 6
Athens 6, Nelsonville-York 36
Belpre 7, Waterford 42
Southern 0, Eastern 42
Federal Hocking 12, Hannan (W.Va.) 6
Trimble 66, South Gallia 0
Vinton County 12, Wellston 33

Southern Ohio Conference (SOC)
Green 6, Eastern Beaver 40
Minford 14, Valley 15
Northwest 10, Symmes Valley 8
Sciotoville East at Notre Dame (Canceled)
Oak Hill 16, Waverly 63
Wheelersburg 28
, Portsmouth West 0

Ohio Valley Conference (OVC)
Coal Grove 42,
Chesapeake 35
Fairland 42, Rock Hill 6
Gallia Academy 18, Portsmouth 12 (OT)
Sycamore 11, Ironton 33
South Point at Ironton (Canceled)

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Milford 13, Anderson 42
Loveland 32, Kings 56
Little Miami 7, Lebanon 41
Winton Woods 33
, Turpin 13
Walnut Hills 26, Middletown 33
West Clermont at Sycamore (Canceled)

Mid-State League

Worthington Christian 21, Berne Union 28
Bishop Ready 38,
Bexley 0
Bishop Rosecrans 14, Fairfield Christian 22 (OT)
Logan Elm 14, Bloom-Carroll 45
Buckeye Valley 3, Liberty Union 48
Hamilton Township at Circleville (Canceled)
Columbus Academy 49, Grandview Heights 0
Fairfield Union 13, Warren 59
Grove City Christian 12, Troy Christian 49
Harvest Prep 52, Whitehall-Yearling 14
Teays Valley at Amanda-Clearcreek (Canceled)

Greater Catholic League (GCL)
Bishop Fenwick 21, Carroll 35
Elder 14, Indianapolis Cathedral (Ind.) 36
Archbishop Moeller 25, La Salle 27

Ohio Heritage Conference (OHC)
West Jefferson 49
, Fairbanks 14
West Liberty-Salem 0, Mechanicsburg 33
Triad 21, Northeastern 14
Catholic Central 0, Madison-Plains 42
Cedarville 26, Southeastern Local 41
Greenon 21, Greeneview 20

Central Buckeye Conference (CBC)
Tecumseh 35,
Bellefontaine 34
London 13, Jonathan Alder 30
Benjamin Logan 7, North Union 42
Graham 35
, Northwestern 3
Indian Lake 34, Urbana 7
Shawnee at Kenton Ridge (Canceled)

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Harrison 35, Edgewood 37 (OT)
Mount Healthy 21, Ross 48
Talawanda 10, Northwest 40

Independent
Logan 21, Watkins Memorial 32
Peebles at Manchester (Canceled)

Thursday, Oct. 1
Greater Catholic League (GCL)
Chaminade Julienne 21, Archbishop Alter 49

• • • 

Week 5
Saturday, Sept. 26
Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Goshen 44,
Batavia 0

Friday, Sept. 25
Frontier Athletic Conference (FAC)
Hillsboro 7, Jackson 48
McClain 9, Washington 46
Miami Trace 3, Chillicothe 44

Scioto Valley Conference (SVC)
Zane Trace 13, Paint Valley 47
Southeastern 6, Unioto 36
Adena 51
, Huntington 8
Westfall at Piketon (Canceled)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Wilmington 34, Western Brown 40
Clinton-Massie 49
, New Richmond 41
Clermont Northeastern 20, East Clinton 34
Fayetteville 14, Blanchester 50
Bethel-Tate 35, Williamsburg 7
 
Tri-Valley Conference (TVC)
Alexander 0, Vinton County 31
Athens 32,
Meigs 14
Eastern Reedsville 34, Belpre 7
Federal Hocking at Manchester (Canceled)
Nelsonville-York 51,
River Valley 7
South Gallia 6, Southern 32
Waterford 0, Trimble 14
Fort Frye 28,
Wellston 6

Southern Ohio Conference (SOC)
Eastern Beaver 20, Northwest 42
Sciotoville East 22, Green 14
Waverly 42, Minford 6
Symmes Valley 24, Notre Dame 16 (OT)
Portsmouth West 21, Oak Hill 14
Valley 14, Wheelersburg 63

Ohio Valley Conference (OVC)
Ironton 58
, Chesapeake 10
Portsmouth 63, Coal Grove 66
Fairland 43, Gallia Academy 47
Rock Hill 34, South Point 26

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Anderson 13, Winton Woods 48
Kings 41
, Teays Valley 10
Lebanon 29, Turpin 40
Milford 55,
Little Miami 26
Loveland 48, Holmes (Ky.) 14
Elder 35, Walnut Hills 7
Kings at West Clermont (Canceled)

Mid-State League
Caldwell 18,
Berne Union 13
Bexley 20, Harvest Prep 46
Fisher Catholic 37
, Bishop Rosecrans 0
Bloom-Carroll 36, Fairfield Union 7
Grandview Heights 7, Buckeye Valley 50
Kings 41, Teays Valley 10
Liberty Union 15, Columbus Academy 41
Fairfield Christian 0, Worthington Christian 31
Miller 6, Grove City Christian 13
Logan 21, Logan Elm 48
Amanda-Clearcreek at Hamilton Township (Canceled)
Circleville at Teays Valley (Canceled)

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop Alter 28
, Archbishop McNicholas 7
Carroll 0, Badin 34
Chaminade Julienne 41
, Bishop Fenwick 19
Elder 35, Walnut Hills 7
La Salle 28, Indianapolis Cathedral (Ind.) 37
Archbishop Moeller 14, St. Xavier 43

Ohio Heritage Conference (OHC)
Fairbanks 14, Mechanicsburg 62
Northeastern 40, West Liberty-Salem 41
West Jefferson 26, Triad 14
Catholic Central 14, Cedarville 36
Greeneview 41
, Madison-Plains 14
Southeastern Local 0, Greenon 42

Central Buckeye Conference (CBC)
Bellefontaine 14, London 50
Jonathan Alder 38,
Shawnee 31
Kenton Ridge 10, Tecumseh 28
Northwestern 14, Benjamin Logan 47
Graham 28
, Indian Lake 21 (OT)
North Union 50, Urbana 7

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Edgewood 35, Ross 63
Harrison 12, Northwest 24
Talawanda 0, Mount Healthy 34

Independent
Federal Hocking at Manchester (Canceled)
Logan 21, Logan Elm 48

Thursday, Sept. 24
Mid-State League
Whitehall-Yearling 17, Bishop Ready 42

• • •

Week 4
Monday, Sept. 21
Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Batavia 14, Clinton-Massie 70

Saturday, Sept. 19
Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Winton Woods 49,
Milford 14

Mid-State League
Fairfield Christian 6, Fisher Catholic 14

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Ross 49,
Harrison 35

Friday, Sept. 18
Frontier Athletic Conference (FAC)
Hillsboro 14, Washington 47
Chillicothe 35
, McClain 7
Miami Trace 14, Jackson 48

Scioto Valley Conference (SVC)
Paint Valley 55,
Unioto 29
Piketon 30, Adena 64
Huntington 0, Westfall 36
Southeastern 22, Zane Trace 36

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Western Brown 29,
Goshen 15
New Richmond 35, Wilmington 14
East Clinton 22,
Williamsburg 20
Clermont Northeastern 21, Fayetteville 29
Blanchester 16, Bethel-Tate 25

Tri-Valley Conference (TVC)
River Valley 0, Alexander 30
Wellston at Athens (Canceled)
Belpre 26, South Gallia 14
Eastern Reedsville 10, Waterford 8
Warren 41, Meigs 0
Nelsonville-York 17, Vinton County 14 (2OT)
Trimble 57, Southern 0
 

Southern Ohio Conference (SOC)
Notre Dame 13, Eastern Beaver 41
Green 0, Northwest 55
Minford 21, Oak Hill 27
Valley 14, Portsmouth West 28
Symmes Valley 34,
Sciotoville East 6
Wheelersburg 35, Waverly 36 (OT)

Ohio Valley Conference (OVC)
Portsmouth 38, Chesapeake 49
Gallia Academy at Coal Grove (Canceled)
South Point 7, Fairland 47
Ironton 41,
Rock Hill 0

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
West Clermont 0, Anderson 42
Lebanon 20, Kings 41
Little Miami 55,
Loveland 20

Mid-State League
Circleville 18, Amanda-Clearcreek 38
Berne Union 41, Miller 18
Bishop Ready 15, Harvest Prep 18
Bishop Rosecrans 0, Grove City Christian 40
Bloom-Carroll 14, Logan 0
Whitehall-Yearling 13, Buckeye Valley 14
Fairfield Union 14, Logan Elm 34
Grandview Heights 6, Liberty Union 77
Teays Valley 12, Hamilton Township 21
Worthington Christian 40, Dayton Christian 14

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop Alter 48
, Carroll 0
Badin 42, Bishop Fenwick 6
Archbishop McNicholas 22, Chaminade Julienne 0
Archbishop Moeller 22, Elder 35
La Salle 17, DuPont Manual (Ky.) 7
St. Xavier 22, Indianapolis Cathedral (Ind.) 25

Ohio Heritage Conference (OHC)
Triad 21, Fairbanks 35
Mechanicsburg 40, Northeastern 7
West Liberty-Salem 20, West Jefferson 44
Greeneview 35
, Catholic Central 7
Cedarville 0, Greenon 45
Madison-Plains 28, Southeastern Local 7

Central Buckeye Conference (CBC)
Bellefontaine 26
, Kenton Ridge 20
Tecumseh 10, Jonathan Alder 31
Shawnee 7, London 34
Benjamin Logan 14, Indian Lake 20 (OT)
Urbana 14, Graham 47
Northwestern 7, North Union 22

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Edgewood 34
, Talawanda 14
Northwest 20, Mount Healthy 27
 
Independent
Bloom-Carroll 14,
Logan 0

Thursday, Sept. 17
Mid-State League
Bexley 7, Columbus Academy 31

• • •

Week 3
Saturday, Sept. 12
Southern Ohio Conference (SOC)
Green 0, Notre Dame 35

Greater Catholic League (GCL)
Chaminade Julienne 14, Badin 40

Friday, Sept. 11
Frontier Athletic Conference (FAC)
Chillicothe 41
, Hillsboro 14
McClain 7, Miami Trace 42
Washington 7, Jackson 40

Scioto Valley Conference (SVC)
Paint Valley 47
, Huntington 6
Unioto 23, Zane Trace 18
Westfall 0, Adena 43
Piketon 46, Southeastern 16

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Clinton-Massie 86,
Western Brown 54
Wilmington 21, Goshen 14
East Clinton 6, Fayetteville 27
Williamsburg 42, Blanchester 0
Bethel-Tate 46, Clermont Northeastern 0
Batavia at New Richmond (Canceled)
New Richmond 21, Sidney 7

Tri-Valley Conference (TVC)
Alexander 0, Wellston 40
Marietta 24
, Athens 20
Belpre 0, Trimble 41
South Gallia 8, Eastern Reedsville 42
Federal Hocking 0, Miller 39
Meigs 16, Nelsonville-York 42
Vinton County 48, River Valley 22
Southern 9, Waterford 56

Southern Ohio Conference (SOC)
Eastern Beaver 50,
Symmes Valley 22
Portsmouth West 14, Minford 35
Northwest 48, Sciotoville East 0
Oak Hill 7, Wheelersburg 52
Waverly 56,
Valley 10

Ohio Valley Conference (OVC)
Chesapeake 42
, South Point 0
Coal Grove 0, Ironton 71
Fairland 34,
Portsmouth 6
Rock Hill 6, Gallia Academy 47

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Anderson 38
, Lebanon 20
Kings 34, Middletown 13
Little Miami 8, Turpin 44
Loveland at Milford (Canceled)
Winton Woods 28, West Clermont 13

Mid-State League
Amanda-Clearcreek 7, Bloom-Carroll 31
Berne Union 56
, Bishop Rosecrans 6
Buckeye Valley 31, Bexley 26
Columbus Academy 7, Bishop Ready 33
Logan Elm 41
, Circleville 22
Grove City Christian 19, Fairfield Christian 18
Hamilton Township 42, Fairfield Union 13
Harvest Prep 64, Grandview Heights 13
Liberty Union 34, Whitehall-Yearling 12
Federal Hocking 0, Miller 39
Bishop Watterson 39, Teays Valley 0

Greater Catholic League (GCL)
Bishop Fenwick 49
, Archbishop Alter 13
Archbishop McNicholas 28, Carroll 7
St. Xavier 38, Elder 24
La Salle 35, Lakota East 13
Archbishop Moeller 7, Trinity (Ky.) 44

Ohio Heritage Conference (OHC)
Fairbanks 49
, West Liberty-Salem 48
Triad 0, Mechanicsburg 38
West Jefferson 49, Northeastern 15
Catholic Central 0, Southeastern Local 34
Cedarville 7, Greeneview 32
Greenon 50, Madison-Plains 28

Central Buckeye Conference (CBC)
Jonathan Alder 38
, Bellefontaine 8
London 35, Kenton Ridge 0
Shawnee 39, Tecumseh 14
Benjamin Logan 35, Urbana 0
North Union 13, Graham 14

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Northwest 26,
Edgewood 14
Mount Healthy 21, Harrison 31
Ross 35,
Talawanda 0

Independent
Warren 28,
Logan 14

Thursday, Sept. 10
Mid-State League
Fisher Catholic 17, Worthington Christian 38

Central Buckeye Conference (CBC)
Indian Lake 34,
Northwestern 8

Independent

Georgetown Titans (club) 12, Manchester 44

• • •

Week 2
Saturday, Sept. 5
Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Kings 70,
Anderson 34

Frontier Athletic Conference (FAC)
Hillsboro
13, Miami Trace 28
Jackson 53, McClain 0
Washington 7, Chillicothe 23

Scioto Valley Conference (SVC)
Piketon 19, Paint Valley 56
Adena 34, Unioto 6
Zane Trace 21, Westfall 36
Southeastern 44
, Huntington 28


Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
New Richmond 77, Western Brown 61
Goshen 7, Clinton-Massie 57
Batavia at Wilmington (Canceled)
Bethel-Tate 41, East Clinton 8
Williamsburg 0, Fayetteville 27
Blanchester 30, Clermont Northeastern 19 


Tri-Valley Conference (TVC)
Alexander 6, Saint Marys (W.Va.) 42
Vinton County 28, Athens 20
Southern 6, Belpre 27
Trimble 10, Eastern Reedsville 7
Paden City (W.Va.) 22, Federal Hocking 50
River Valley 12, Meigs 39
Nelsonville-York 12, Wellston 24
Waterford 61, South Gallia 0

Southern Ohio Conference (SOC)
Sciotoville East 0, Eastern Beaver 41
Symmes Valley 51, Green 0
Minford 28, Wheelersburg 42
Notre Dame 6, Northwest 10
Valley 28, Oak Hill 42
Portsmouth West 13, Waverly 49

Ohio Valley Conference (OVC)
Chesapeake 10, Rock Hill 14
Coal Grove 21, Fairland 27

Gallia Academy 7, Ironton 55
South Point 14, Portsmouth 31

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Riverside 35, Little Miami 0
West Clermont 13, Loveland 7
Milford 14, Turpin 49
Winton Woods 27
, Lebanon 20

Mid-State League (MSL)
Logan 12, Amanda-Clearcreek 17
Fairfield Christian 0, Berne Union 54
Bexley 9, Liberty Union 42
Bishop Ready 20
, Buckeye Valley 6
Clay-Battelle (W.Va.) at Bishop Rosecrans (Canceled)
Bloom-Carroll 34, Circleville 0
Harvest Prep 10, Columbus Academy 20
Fairfield Union 13, Teays Valley 42
Whitehall-Yearling 22, Grandview Heights 14
Logan Elm 18, Hamilton Township 41
Miller 0, Worthington Christian 31
Grove City Christian 14, Fisher Catholic 7

Greater Catholic League (GCL)
Badin 14
, Archbishop Alter 12
Carroll 20, Chaminade Julienne 17
Bishop Fenwick 6, Archbishop McNicholas 30
Floyd Central (Ind.) 14, Elder 42
St. Xavier 24, La Salle 10
Archbishop Moeller 6, East Central (Ind.) 21

Ohio Heritage Conference (OHC)
Northeastern 20, Fairbanks 35
Mechanicsburg 37, West Jefferson 29
West Liberty-Salem 27, Triad 20
Greenon 24, Catholic Central 0
Madison-Plains 26, Cedarville 13
Southeastern Local 0, Greeneview 34

Central Buckeye Conference (CBC)
Bellefontaine 6, Shawnee 13
Kenton Ridge 7, Jonathan Alder 35
Tecumseh 7, London 20
Graham 33
, Benjamin Logan 32 (OT)
North Union 13, Indian Lake 0
Urbana 7, Northwestern 41


Southwest Ohio Conference (SWOC)
Mount Healthy 20, Edgewood 21
Talawanda 17,
Harrison 7
Ross 41, Northwest 36


Independent
Middletown Christian 26, Manchester 0
Logan 12, Amanda-Clearcreek 17

• • •

Week 1
Saturday, Aug. 29
Frontier Athletic Conference (FAC)
Eastern Pike 21,
McClain 20
Wheelersburg 31,
Chillicothe 0

Scioto Valley Conference (SVC)
Westfall 20,
Southeastern 0
Huntington 0, Zane Trace 25

Tri-Valley Conference (TVC)
Trimble 34,
Nelsonville-York 28

Southern Ohio Conference (SOC)
Eastern Pike 21,
McClain 20
Wheelersburg 31,
Chillicothe 0

Mid-State League
Amanda-Clearcreek 35,
Fairfield Union 7
Miller 40, Bishop Rosecrans 6

Greater Catholic League (GCL)
St. Xavier 24, Brownsburg (Ind.) 30

Friday, Aug. 28
Frontier Athletic Conference (FAC)

Hillsboro 6, Western Brown 62
Eastern Pike at McClain (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)
Jackson 48, Logan 14
Wheelersburg at Chillicothe (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)
Circleville 2, Miami Trace 42
Washington 25, Minford 26

Scioto Valley Conference (SVC)
Adena 50
, Paint Valley 28
Unioto 44, Piketon 48
Westfall at Southeastern (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)
Huntington at Zane Trace (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)

Southern Buckeye Athletic & Academic Conference (SBAAC)
Hillsboro 6, Western Brown 62
Archbishop Alter 32, Clinton-Massie 42
East Clinton 0, Wilmington 21
Manchester 6, Fayetteville 55
Goshen 27, Blanchester 41
Summit Country Day 0, Clermont Northeastern 32
New Richmond 27
, Bethel-Tate 18
Batavia 22, Williamsburg 9

Tri-Valley Conference (TVC)
Athens 20
, Alexander 13
Shenandoah 48, Belpre 7
Eastern Reedsville 20, Caldwell 34
Bridgeport 15, Federal Hocking 6
Meigs 28, Vinton County 20
Wellston 41, River Valley 6
South Gallia 6, Symmes Valley 43
Southern 6, Frontier 42
Waterford 6, Fort Frye 22

Southern Ohio Conference (SOC)
Eastern Pike at McClain (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)
Fairfield Christian 39, Green 8
Washington 25, Minford 26
Northwest 6, Valley 28
Notre Dame 7, Portsmouth West 28
Oak Hill 19, St. Clairsville 31
South Gallia 6, Symmes Valley 43
Granville 35, Waverly 36
Wheelersburg at Chillicothe (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)

Ohio Valley Conference (OVC)
Chesapeake 13, Fairland 28
Rock Hill 6, Coal Grove 20
Gallia Academy 40, South Point 0
Ironton 50, Portsmouth 9

Eastern Cincinnati Conference (ECC)
Anderson 50
, Little Miami 40
Turpin 30, Loveland 0
Oak Hills 24, Milford 28
West Clermont 13, Lebanon 21
Edgewood 0, Winton Woods 34

Mid-State League (MSL)
Amanda-Clearcreek at Fairfield Union (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)
Fisher Catholic 0, Berne Union 44
Liberty Union 7, Bishop Ready 6
Hamilton Township 0, Bloom-Carroll 10
Buckeye Valley 25, Harvest Prep 56
Circleville 2, Miami Trace 42
Columbus Academy 38, Whitehall-Yearling 0
Fairfield Christian 39, Green 8
Grandview Heights 0, Northmor 34
Worthington Christian 42, Grove City Christian 8
Teays Valley 31, Logan Elm 25
Miller at Bishop Rosecrans (Postponed; Rescheduled for Aug. 29)

Greater Catholic League (GCL)
Archbishop Alter 32, Clinton-Massie 42
Badin 41, Ross 7
Carroll 6, Talawanda 26
Harrison 17, Chaminade Julienne 21
Northwest 21, Archbishop McNicholas 31
La Salle 53, Elder 52 (2OT)
Archbishop Moeller 34, Bishop Hartley 17
 
Ohio Heritage Conference (OHC)
Fairbanks 50,
Catholic Central 6
Mechanicsburg 41, Greenon 7
Northeastern 48, Cedarville 6
Southeastern 6, Triad 34
Madison-Plains 0, West Jefferson 42
West Liberty-Salem 36, Greeneview 21

Central Buckeye Conference (CBC)
Indian Lake 0, Bellefontaine 20
Jonathan Alder 16,
North Union 7
Kenton Ridge 7, Graham 34
London 28
, Benjamin Logan 13
Urbana 3, Shawnee 40
Northwestern 0, Tecumseh 49

Southwest Ohio Conference (SWOC)
Edgewood 0, Winton Woods 34
Harrison 17, Chaminade Julienne 21
Mount Healthy 7, Lawrenceburg (Ind.) 14
Northwest 21, Archbishop McNicholas 31
Carroll 6, Talawanda 26
Badin 41
, Ross 7

Independent
Manchester 6, Fayetteville 55
Jackson 48, Logan 14